KEP: Roboti za pakete umesto transportera paketa.Rea istraživačko udruženje želi da revolucioniše poslednju milju i pokazalo je inovativni logistički sistem u stvarnom drumskom saobraćaju. Robot paketa ima za cilj da učini poslednju milju održivijom, smanji troškove i smanji otisak CO2 u isporuci paketa.
Projekat predstavljen 22. marta nosi naziv „LogiSmile – Last-mile logistika za autonomnu isporuku robe” (u prevodu: logistika poslednje milje za autonomnu isporuku robe). Testiranje je obavljeno na istraživačkom aerodromu Braunšvajg. Efikasno, pouzdano i održivo rešenje isporuke za logistiku budućnosti Kao deo projekta, 13 evropskih organizacija i institucija iz Nemačke, Španije, Francuske i Poljske razvilo je sistem autonomne vožnje koji se sastoji od dva robota za urbanu dostavu i testiralo ga u različitim scenarijima kako bi procenilo njegovu izvodljivost i efikasnost u kontekstu urbane logistike.
Das am 22. März vorgestellte Projekt heißt „LogiSmile – Last-mile logistics for autonomous goods delivery“ (übersetzt: Letzte-Meile-Logistik zur autonomen
Foto: Isabell Massel/NFF
Robotičko rešenje za dva robota uključuje tri centralne komponente koje koriste različite hardverske i softverske komponente, uključujući višestruke redundantne sisteme radara, lidara i kamera: „ONA“ je autonomni robot koji može da se kreće u pešačkim zonama kao i na ulici i ima zadatak da isporučuje pakete na poslednjoj milji. „RAION“ je koncept novog vozila razvijen u Institutu za tehnologiju vozila pri TU Braunšvajg, koji se u projektu koristi kao automatizovano logističko vozilo i ima zadatak da funkcioniše kao mobilni logistički centar. Glavna inovacija projekta leži u saradnji između dva autonomna robota, koordinisanih centralnim backend-om, koji se testira u realnom okruženju u projektu. Vidimo da ovo ima potencijal da značajno smanji operativne troškove logistike poslednje milje“, objašnjava Torben Hegerhorst, menadžer projekta i istraživač-saradnik na Institutu za automobilsku tehnologiju pri TU Braunšvajg.
Projekat je sufinansirao EIT Urban Mobiliti, inicijativa Evropskog instituta za inovacije i tehnologiju, sa iznosom od 1.356.610 evra. Fotografija: Isabell Massel/NFF Međuuniverzitetski doprinosi Istraživački centar za tehnologiju vozila u Donjoj Saksoniji (NFF) pri TU Braunšvajg je uključen u evropski istraživački projekat sa tri instituta: Institut za tehnologiju vozila pri TU Braunšvajg odgovoran je za razvoj novog koncepta vozila RAION i funkcije autonomne vožnje implementirane u njemu. Institut za građevinsku tehnologiju pri TU Braunšvajg bavi se istraživanjima u oblasti slučajeva upotrebe i pruža podršku u oblasti konstruktivnih elemenata vozila koji se odnose na slučajeve upotrebe. Institut za softversko i sistemsko inženjerstvo obezbeđuje Klaustal Tehnološki univerzitet sa kontrolnim centrom koji prati status vožnje RAION-a i može intervenisati ako je potrebno.
Takođe se brine o komunikaciji između autonomnog logističkog vozila i backend-a koji upravlja planiranjem misije. Pročitajte više na: https://trans.info/de/kep-paketroboter-statt-paketbote-382883
Lesen Sie mehr unter: https://trans.info/de/trans-o-flex-gibt-neuen-ceo-bekannt-379553